Piekary Śląskie

Jakość powietrza jest dostateczna - trzymaj rękę na pulsie

Średnie zanieczyszczenie powietrza w Twoim mieście 78 µg/m3

Wczorajszy wynik: 55 µg/m3

Czyste powietrze w górach to mit?

5016

Często spotykamy się z powiedzeniem „czyste, górskie powietrze”. Czy faktycznie powietrze, którym oddychamy w górach zasługuje na miano czystego? Być może, ale nie na Podhalu.

Na problem zwróciła uwagę jedna z mieszkanek Zakopanego. Na swoim facebookowym profilu umieściła zdjęcie filtru powietrza po dwóch tygodniach użytkowania. Sprawę nagłośnił Podhalański Alarm Smogowy:

Sprawdź

Filtr zamontowany w mieszkaniu pani Julii, zdaniem producenta, miał wystarczyć na kilka miesięcy użytkowania (zestaw pięciu filtrów na dwa lata). Chociaż żaden z lokatorów mieszkania nie pali, a okna umieszczone są od strony parku, filtr kwalifikuje się do wymiany po dwóch tygodniach, co stanowi ledwie ułamek oferowanej długości czasu użytkowania.

Przypadek pani Julii to dobry pretekst, by rozważyć zakup filtra powietrza. Chociaż mało prawdopodobne, by wytrwał dokładnie tyle, ile powinien, to ilość zanieczyszczeń, jakie powstrzyma powinna być wystarczającym argumentem.

Bądź na bieżąco – śledź Zielone Piekary i sprawdzaj aktualny stan powietrza w Piekarach Śląskich!


Definicje


Znajdź nas


  • Ciekawostki

    Są rzeczy, o których nie śniło się... ekologom - sprawdź ciekawostki o smogu!

  • Definicje

    Twarde fakty i fachowa wiedza - poznaj podstawowe terminy dotyczące smogu i zanieczyszczeń.

Więcej

Skutki wdychania smogu:

Zobacz, czym grozi oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich – zabezpiecz się przed szkodliwym działaniem smogu!

System monitoringu jakości powietrza nochal

poznaj naszą ofertę

Eko Park

Partnerzy

Nochal
Radio Piekary
Piekary Śląskie