Piekary Śląskie

Średnie zanieczyszczenie powietrza w Twoim mieście µg/m3

Wczorajszy wynik: --- µg/m3

Najgorszy smog w Polsce?

5016

Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem smogu i zanieczyszczeń powietrza. Zewsząd docierały coraz to nowe doniesienia dotyczące kolejnych przekroczonych norm i kolejnych pobitych rekordów. Gdzie w styczniu powietrze było najgorszej jakości?

Choć najczęściej mówiło się o złym stanie powietrza w Krakowie i kilku miastach Śląska, problem dotyczy niemal całej Polski, a najgorszy pomiar odczytano w Brzeszczach – niewielkiej miejscowości w województwie małopolskim. Odczyty pokazały tam aż 854% normy dla pyłów zawieszonych PM10. Co więcej, nie był to jednorazowy zły wynik. Dla całego stycznia średnie stężenie PM10 wynosiło 202 mikrogramy. Norma WHO dopuszcza maksymalnie 50 mikrogramów w skali miesiąca.

Dziwić może fakt, że tak duże zanieczyszczenie powietrza pojawiło się w tej niewielkiej miejscowości, a nie w dużym mieście. Dowodzi to, że problem smogu dotyczy każdej społeczności. Nie należy wobec tego zakładać, że mieszkanie w mniej uprzemysłowionym regionie czy mniejszym mieście uchroni nas przed szkodliwym działaniem smogu.

Dowiedz się więcej o smogu i innych zanieczyszczeniach powietrza – odwiedzaj regularnie portal Zielone Piekary!


Definicje


Znajdź nas


  • Ciekawostki

    Są rzeczy, o których nie śniło się... ekologom - sprawdź ciekawostki o smogu!

  • Definicje

    Twarde fakty i fachowa wiedza - poznaj podstawowe terminy dotyczące smogu i zanieczyszczeń.

Więcej

Skutki wdychania smogu:

Zobacz, czym grozi oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich – zabezpiecz się przed szkodliwym działaniem smogu!

System monitoringu jakości powietrza nochal

poznaj naszą ofertę

Eko Park

Partnerzy

Nochal
Radio Piekary
Piekary Śląskie