Piekary Śląskie

Średnie zanieczyszczenie powietrza w Twoim mieście µg/m3

Wczorajszy wynik: --- µg/m3

Ranking czystości powietrza

5016

Które kraje przodują w jakości powietrza, a które wręcz przeciwnie? Na którym miejscu znajduje się Polska? Sprawdziliśmy i publikujemy wyniki!

Trzema najbardziej zanieczyszczonymi krajami na świecie są: Arabia Saudyjska, Katar oraz Egipt. W pierwszej dziesiątce na szczęście nie znalazła się Polska, choć gdyby ranking ograniczyć jedynie do krajów Europejskich, zajęlibyśmy jedną z niechlubnych najwyższych lokat.

Gdzie zatem mieszka się najlepiej pod kątem jakości powietrza? Na pierwszym miejscu znajduje się Nowa Zelandia, tuż za nią plasuje się Australia – stosunkowo niskie zanieczyszczenie łatwo wyjaśnić znacznie mniejszym zaludnieniem niż w Europie. Co ciekawe, w Europie liderem jest Szwecja, a w pierwszej trójce znajdują się także Finlandia oraz Islandia – najlepiej na Starym Kontynencie radzą sobie zatem kraje skandynawskie. Bierzmy z nich przykład i w miarę możliwości dbajmy o czystość powietrza wokół nas!


Definicje


Znajdź nas


  • Ciekawostki

    Są rzeczy, o których nie śniło się... ekologom - sprawdź ciekawostki o smogu!

  • Definicje

    Twarde fakty i fachowa wiedza - poznaj podstawowe terminy dotyczące smogu i zanieczyszczeń.

Więcej

Skutki wdychania smogu:

Zobacz, czym grozi oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich – zabezpiecz się przed szkodliwym działaniem smogu!

System monitoringu jakości powietrza nochal

poznaj naszą ofertę

Eko Park

Partnerzy

Nochal
Radio Piekary
Piekary Śląskie